Futbol Haberleri

Fikret Orman Sert Konuştu

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Spor Toto Süper Lig maçlarında gerek VAR, gerekse hakemler oldukça tartışılmıştı. Bu tartışmaların içinde olan Beşiktaş Kulübü başkanı Fikret Orman, konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına “Burada genelde imza töreni gibi mutlu günlerde bulunuyoruz. Ama bugün konumuz farklı. Bazı gerçekleri ortaya koymamız gerekiyor. İlk günden beri Beşiktaş’a sahip çıktık. Amacımız Beşiktaş duruşunu insanlara göstermekti. Biz her zaman Beşiktaş’a sahip çıktık. TFF ‘maça çıkın’ dedi. Biz Beşiktaş’a sahip çıktık, maça çıkmadık. Taraftarlar elimizi masaya vuralım istiyorlar. Bu görsel bir şovdur. Biz hiçbir zaman şov esaslı iş yapmadık.” sözleri ile başlayan Fikret Orman, sonrasında ise şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin en iyi takımına sahipsek topu hakemlere atmayalım dedim. Ama gelinen noktada hakemleri konuşmamız gerekiyor. Ben VAR’a karşı değilim. Hatayı bilgisayarlar değil insanlar yapar. VAR harika bir şey ama Türkiye’de uygulaması rezalet. VAR’ın tek uygulanmadığı kulüp, Beşiktaş Kulübü. VAR değil, VAR’ı yöneten kişiler bizim aleyhimize kararlar veriyor. VAR, şunun için var. Hakem maçı yönetecek, hata olduğunda VAR’a gidecek. Hakem VAR yokmuş gibi yönetecek. Biz hakemlere mazeret olsun diye VAR’ı istemedik. Konyaspor maçında verilen penaltı komedi. VAR’a gidiliyor, yine aynı karar. Ya o penaltı gol olsaydı?

Biz varız diye bu federasyon var. Bu kulüplerin dertlerini çözmek için federasyon var. Biz federasyonun kulüpleri değiliz. Hz. Mevlana’nın sözlerini söylemek istiyorum. Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir.” ifadeleri ile açıklamalarına nokta koydu.

İlgili İçerik  Galatasaray Transfer Konusunda Muslera’dan Yardım İstiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Close
Close