Futbol Haberleri

Dünyanın En Pahalı 10 Futbolcusu

Dünyada herkesçe kabul edilen Uluslararası Spor Araştırma Merkezi’nin (CIES) hazırladığı “Haziran 2018 itibariyle en değerli futbolcular” raporlarına bakarak en büyük 5 ligi olarak değerlendirilen İspanya (La Liga), İngiltere (Premier Lig), İtalya (Seria A), Almanya (Bundesliga), Fransa (Ligue 1) en üst futbol liglerindeki piyasa değeri en yüksek oyuncular belirlendi.

Uluslararası Spor Araştırma Merkezi’nin sözleşmenin bitmesine kalan süre, yaş, mevki, performans, kulübünün performansı, A milli takımda ki performansı gibi kriterlere göre en pahalı 10 futbolcu belirlendi.

10.Manchester United – Romelu Lukaku: 163.4 milyon Euro

Romelu Lukaku 25 yaşında olup, 1.90 metre boyunda. Belçika doğumlu olup, asıl vatanı Kongo’dur. Manchester United’da oynayan Romelu Lukaku mevki olarak santrafor oynuyor. Romelu Lukaku sol ayaktır.

Romelu Lukaku

9.Juventus – Paulo Dybala: 164.2 milyon Euro

Paulo Dybala 24 yaşında olup, 1.77 metre boya sahiptir. Sol ayağıyla top koşturan Paulo Dybala asıl mevki forvet arkasıdır. Paulo Dybala, Arjantin uyruklu olup Juventus’ta top koşturuyor.

Paulo Dybala

8.Atletico Madrid – Antoine Griezmann: 164.5 milyon Euro

Antoine Griezmann aslen Fransa uyrukludur. 27 yaşındaki Antoine Griezmann 1.76 metre boya sahiptir. Sol ayak ustalarından olan Antoine Griezmann asıl mevkisi santrafordur.

Antoine Griezmann

7.Manchester City – Kevin De Bruyne: 167.2 milyon Euro

Kevin De Bruyne 27 yaşında olup, 1.81 metre boya sahiptir. Aslen Belçikalı sağ ayak Kevin De Bruyne Manchester City’de top koşturuyor. Kevin De Bruyne mevki olarak orta saha çevresinde top sürüyor.

İlgili İçerik  Ali Koç ve Phillip Cocu Fenerbahçe'ye huzur getirdi...
Kevin De Bruyne

6.Tottenham – Dele Alli: 171 milyon Euro

Dele Alli 22 yaşında olup, 1.88 metre boya sahiptir. Aslen İngiltereli olan Dele Alli Tottenham’da top koşturuyor. Sağ ayak olan Dele Alli mevki olarak merkez orta sahada top sürüyor.

Dele Alli

5.Liverpool – Muhammed Salah: 171.3 milyon Euro

Muhammed Salah 26 yaşında ayrıca 1.75 metre boya sahiptir. Aslen Mısırlı olan Muhammed Salah Liverpool’da top koşturuyor. Sol ayak olan Muhammed Salah asıl mevki sağ kanattır.

Muhammed Salah

4.Barcelona – Lionel Messi: 184.2 milyon Euro

Lionel Messi 31 yaşında ayrıca 1.70 metre boya sahiptir. Aslen Arjantinli olan Lionel Messi, Barcelona’da top koşturuyor. Sol ayak olan Lionel Messi asıl mevkisi sağ kanattır.

Lionel Messi

3.PSG – Kylian Mbappe: 186.5 milyon Euro

Kylian Mbappe daha 19 yaşında olmasına rağmen 1.78 metre boya sahiptir. Aslen Fransalı olan Kylian Mbappe PSG’de top koşturuyor. Sağ ayak olan Kylian Mbappe asıl mevki sağ kanattır.

Kylian Mbappe

2.PSG – Neymar: 195.7 milyon Euro

Neymar 26 yaşında ve 1.75 metre boya sahiptir. Aslen Brezilyalı olan Neymar PSG’de top koşturuyor. Çift ayak olan Neymar asıl mevki  sol kanattır.

Paris Saint-Germain (PSG) 2017 yazında fesih bedeli olarak 222 milyon Euro ödeyerek Barcelona’dan Neymar’ı transfer etti.

Neymar

1.Tottenham – Harry Kane: 201.2 milyon Euro

Harry Kane 26 yaşındadır. Kane 1.88 metre boya sahiptir. Aslen İngiltereli olan Harry Kane Tottenham’da top koşturuyor. Sağ ayak olan Harry Kane asıl mevki santrafordur.

İngiliz golcü 201.2 milyon Euro piyasa değeriyle futbolcu sıralamasında zirvede bulunuyor.

Harry Kane

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close